1. Chrome tarayıcınızdaki mavi "IQ" simgesini tıklayarak uzantınıza giriş yaptığınızdan emin olun.
  2. Chrome'u incognito (gizli) modda kullanıyorsanız, vidIQ'nun incognito (gizli) modda çalışmasına izin vermeniz gerekir. Basitçe şöyle:

• Tarayıcınıza bunu kopyalayıp  yapıştırın: chrome://extensions
•  Listede vidIQ uzantısını bulun ve aşağıda gösterildiği gibi "Incognito (Gizli) modda izin ver" seçeneğinin onay kutusunu tıklayın.

3. VidIQ’nun gözükmemesinin için en yaygın nedenlerden biri, başka bir Chrome uzantısıyla muhtemel bir çakışmadır. Hangi uzantıların çakışmaya neden olduğunu öğrendikten sonra uzantımızın diğer uzantılarla uyumlu olduğundan emin olmaya çalışıyoruz. Bir çatışmaya neden olan uzantıların bir listesi olsa da, bunların dışında haberimizin olmadığı başka uzantılar da olabilir. Bilinen uzantıları buradan kontrol edebilirsiniz.Bilinen uzantılara sahip değilseniz, sorun giderme aşağıdaki gibi olacaktır:
• Bunu kopyalayıp Chrome tarayıcınıza yapıştırın: chrome://extensions
• VidIQ dışındaki tüm diğer uzantıları devre dışı bırakın, video sayfasına geri dönün ve YouTube sayfasını yenileyin.

• VidIQ gözükürse, diğer uzantıları tek tek etkinleştirin ve video sayfasına geri dönün ve vidIQ tekrar gözükmeyene kadar yenileyin. Her zaman etkinleştirebileceğiniz yalnızca iki uzantıya sahip olabileceğiniz unutmayın: vidIQ ve denemekte olduğunuz. Aynı soruna neden olan başka uzantılar olabileceğinden lütfen bir uzantı bulduktan sonra durmayın.

• Uzantıyı/uzantıları bulduktan sonra, lütfen bu sayfadaki canlı sohbet penceresi aracılığıyla bizimle iletişime geçin ya da support@vidiq.com adresine bu uzantıların ismiyle veya bağlantısını kullanarak bize e-posta gönderin.

4. "This extension may have been corrupted"(Bu uzantı bozulmuş olabilir) mesajını görürseniz, uzantının dosyaları değişmiş olabilir demektir. Sizi korumak için Chrome, uzantıyı devre dışı bırakacak. Uzantıyı onarmak için yapmanız gerekenler:
• Bunu kopyalayıp Chrome tarayıcınıza yapıştırın: chrome://extensions
• Listeden vidIQ uzantısını bulun ve Onar'ı tıklatın.

5. Yükleme işlemi sırasında bir şeyler ters gitmiş ve herhangi bir hata mesajı almamış olabilirsiniz. Bu durumda eski bir yönteme başvurabilirsiniz: vidIQ uzantısını silip yeniden yükleyin. İşte bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
• Bunu kopyalayıp Chrome tarayıcınıza yapıştırın: chrome://extensions
• Listede vidIQ uzantısını bulun ve aşağıda gösterildiği gibi "çöp kutusu" simgesini tıklayın:

• Daha sonra, tekrar yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:
https://chrome.google.com/webstore/detail/vidiq-vision-for-youtube/pachckjkecffpdphbpmfolblodfkgbhl

6. Yukarıdakilerin hepsini yaptıysanız ve  YouTube'da hâlâ vidIQ göremiyorsanız, lütfen bu sayfadaki canlı sohbet penceresi aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya support@vidiq.com adresine e-posta gönderin.

Did this answer your question?