Düzenli bir tempoda yayınlanacak videoların planlanması, beklenti oluşturmaya yardımcı olur ve izleyicilerinizi kanalınıza abone olmaya teşvik eder. Basit görünüyor, ama düşünün - düzenli güncellemelerin olacağını veya severek takip ettiğiniz videoların bölümlerini biliyorsanız, bunun hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz.

Sabırlı olun! Sadece bir plan üstünde program yazmak yeterli değil, takipçilerinizin bilmesine izin vermelisiniz. Bunu yapmanın tonlarca yolu var, ama burada tavsiye ettiklerimizden bazıları:

• Videolarınızda gelecek videolarınızdan da bahsedin: İzleyicilerinize yeni içeriğin ne zaman geleceğinden de bahsederek hatırlatmada bulunun. 

• Sonraki videonun ne zaman geleceği hakkında video başlığında ve açıklama kısmında bahsedin. Örneğin Pazartesi günleri mi video yayınlıyorsunuz? O zaman Her Hafta veya Her Pazartesi diye başlığa ve açıklamaya koyun.

• Ek açıklamaları kullanın: Hoop! Bir videoda bir sonraki videonuzdan bahsetmeyi unuttunuz. Sorun değil, ek açıklamalarda izleyicilerinize bir sonraki videonun ne zaman yayınlanacağını söyleyin.

• Bir “Hoş geldin” videosu hazırlayın: İzleyenlere, hangi içeriğin ne zaman yayınlanacağından ve neden kanalınıza abone olmaları gerektiğinden bahseden hızlı bir video kesiti oluşturun.

• Hazırladıklarınızın içine dahil edin: Kanalınızın kapak sayfasını güncelleyin ve hangi günlerde hangi içeriğin yayınlandığını gösteren kişiselleştirilmiş küçük ekran resimleri oluşturun.

Hemen Bir İpucu! Ağırdan alın… Haftanın her günü içerik planlamanıza gerek yoktur; tutarlılık miktardan daha önemlidir!


Did this answer your question?