Videolarınızı yükleme sırasında (önerilen) veya YouTube'daki video düzenleme sayfası aracılığıyla optimize edebilirsiniz. Aşağıda iki örnekte yürüyeceğiz:

"Auto Racer" - Yükleme Sırasında Örneği

  1. Videonuzu normal ekleme yapar gibi başlığa, açıklamaya ve içeriğinize en uygun birkaç anahtar kelimeye yükleyerek başlayın. İşte bu örnek için kullanacağımız üstveriler:

2. Ekranın hemen altındaki " Boost this Video" düğmesini tıklayın. Boost, üstverileri inceleyecek ve bunları tescilli anahtar kelimelerle karşılaştıracak ve trend olan videoların bir listesini sunacaktır. (ABD dışındaki kullanıcıları hedefliyorsanız, dilinizi ve kitle konumunuzu ayarlamayı unutmayın) 

3. "+" üzerine tıklayarak anahtar kelimeleri tek tek ekleyin. Öncelikle en spesifik anahtar kelimelerle başlamayı ve sonra en genele geçmeyi unutmayın. Her bir video için 20-25 anahtar kelime hedefiniz olmalı. Bir yığın anahtar kelime eklemenin bir cezası yok, ancak sadece içerikle ilgili olduklarından emin olun.

Not: Etiketleri eklerken, her birinin yanındaki sayılara özellikle dikkat edin. Daha büyük olan sayı “ilgililiktir”. İkincisi (küçük olan sayı) paylaşılan anahtar kelime miktarıdır. Paylaşılan anahtar kelimeleri, önerilmekte olan anahtar kelimenin üzerine getirerek görebilirsiniz.

4. Hem önerilen etiketleri hem de trend olan videoları inceledikten sonra, aşağıdaki anahtar kelimeleri ekledik: 

*Taslak için Trend Olan Videoları Kullanma* İzlenmelerinizi artırmak için, erişim sağlayacağınız popüler videoları belirlemek için trend bölümünü de kullanabilirsiniz. Biz buna “çekim” diyoruz. Bir yarıştaki bir spor arabası gibi, popüler videoların ardından öne geçmek için video akışını kullanabilirsiniz. Şöyle ki, kendi başınıza çok benzer bir video bulduğunuzda, anahtar kelimelerinizi yeniden kullanabilirsiniz. Böylece Youtube, videonuzu popüler olanla değerlendirip potansiyel olarak ilişkilendirir.

"İklim Değişikliği" - Video Düzenleme Sayfa Örneği

 Optimize etmek istediğiniz videoya gitmek için İçerik Stüdyosu'nu kullanın ve "Düzenle" düğmesini tıklayın. 

  1. Şimdi videonuzdaki üstveriyi düzenleyebilirsiniz.  İşte şöyle başlıyoruz:

3. Yükleme sayfası gibi, "Boost This Video" butonuna tıklıyoruz. Tıpkı önceki gibi, vidIQ Boost, üstverileri inceleyecek ve bunları tescilli anahtar kelimelerle karşılaştıracak ve trend olan videoların bir listesini sunacaktır. (ABD dışındaki kullanıcıları hedefliyorsanız, dilinizi ve kitle konumunuzu ayarlamayı unutmayın) Optimize edilmiş anahtar kelimeler ve trend videolar, bu sayfada aynı sayfada bu şekilde görünür:

4. Anahtar kelimeleri tek tek ekleyin. Öncelikle en spesifik anahtar kelimelerle başlamayı ve sonra en geneline geçmeyi unutmayın. Her bir video için 20-25 anahtar kelime hedefiniz olmalı. Bir yığın anahtar kelime eklemenin bir cezası yok, ancak sadece içerikle ilgili olduklarından emin olun. Daha fazla anahtar kelime ekledikçe, vidIQ daha fazla uygun kelime bulacaktır, bu yüzden tıklamaya devam edin!

5. Videonuzun başlığını ve açıklamasını "Önerileri Etkinleştir" düğmesini kullanarak da artırabilirsiniz. vidIQ, başlığınız ve açıklamanızda üzerinde durmanız gereken güçlü anahtar kelimeler önerir. Genel kural, en güçlü anahtar kelimelerinizi hem başlığınız hem de açıklamanızda kullanmaktır. Tutarlılık olayın özüdür.

*vidIQ Tip* Önerilen etiketler, yeni içeriğin eski içeriğe oranla çok daha fazla yüklenmesine yardımcı olduğundan, optimizasyon kredilerinizi yeni içerik için kullanmanızı öneririz.

İlk kez kullanıyorsanız ve vidIQ Pro'ya aşina değilseniz, hesabınızla birlikte verilen tüm harika özellikleri öğrenmek için Başlarken Kılavuzuna göz atmanızı öneririz.

İyi yüklemeler!!

Did this answer your question?