VidIQ Basic ve Pro'yu kullanarak videolarınızı arama için optimize etmenin bir dizi farklı yolu vardır. Bu eğitimde şunları ele alacağız:

• Genel Üstveriler/Yükleme İpuçları
• VidIQ Arama Rehberi ile Anahtar Kelime ve Trend Video Araştırması (Sadece Pro)
• Etiket ve Taslak "Ödünç Alma

Genel Üstveriler/Yükleme İpuçları

Yüklemelerde üstverilerinizin doğru bir şekilde doldurulmasını sağlamanıza yardımcı olmak için, VIDIQ'da önerdiğimiz birkaç ipucu var:

• Video Başlığı betimleyici olmalı ve izlenmeyi teşvik etmelidir.
• Açıklama, bu belirli videoya özgü videoyu açıklayan bir cümle / düşünce içermelidir.
• Ek açıklama ve ayrıntılar eklenebilir, ancak unutmayın ki ekranın alt kısmında görünecektir.

• Etiketleme çok önemlidir - Genel anahtar kelimelerle başlayın ve daha spesifik olun. Kendinize kim, ne, ne zaman ve nerede sorularını sormayı unutmayın. Videonuzu ararken hangi perspektif görünümlerinin aranacağını düşünün.

BONUS İPUCU: Videoyu Oluşturan Tarafından Önerilen videolar (YouTube izleme sayfasındaki sağ sütunda görünenler) aşırı derecede güçlüdür. Bu bölüme sahip olmak, kullanıcının izlenme süresini uzatmaya yardımcı olur ve bir izlenmeyi birçok izlenmeye dönüştürebilir. YouTube'u videonuzla ilişkilendirmeye teşvik etmenin basit bir yolu, ilgili videolar arasında paylaşılan anahtar kelimeler kullanmaktır.
Örnekler şunları içerir: başlığı, kanal adını, gösteri türünü ve / veya kategoriyi göster.


VidIQ Arama Rehberi ile Anahtar Kelime ve Trend Video Araştırması (Sadece Pro)

vidIQ Pro kullanıcıları vidIQ Arama Rehberine erişebilir. Bu yararlı araç, herhangi bir YouTube arama sonucunun sağ tarafında görünür. Rehber, anahtar kelime araştırmasını bir anda yapıyor! 

• Optimize etmek istediğiniz videoylaalakalı anahtar kelime aramanızı çalıştırarak başlayın, bu örnekte "otomobil yarışı" nı kullanacağız:

• Yukarıda Arama Rehberinin En Önerilen ve En İyi Arama anahtar kelimeleri görüntülediğini görebilirsiniz. Ayrıca, Arama Rehberi bu arama sorgusu için trend olan videoların bir listesini gösterir.
• İçeriğinize en uygun anahtar kelimeleri ve her birinin yanında listelenen puanı not edin. Videonuz için kullanabileceğiniz en iyilerin hızlıca bir listesini yapın - bunları puanlayarak sıralayın (varsa).
• Ayrıca, ülkenizde trend olan videolardan birkaçını tıklayın (küçük bayraklar trend olan ülkeleri gösterir). İçeriğinizle uyumlu hale gelirlerse, içlerinden alınacak en güçlülerden birkaçını alın (aşağıda açıklanmıştır)
• İstediğiniz kadar çok sayıda arama yapabildiğinizi aklınızda bulundurun. Bu yüzden, iyi bir listeye sahip olduğunuzdan emin olmak için birkaç arama yapın!

Etiket ve Taslak "Ödünç Alma

Eskilerin dediğin gibi, "Onları yenemezsen, onlara katıl!" Rakiplerinizin Amerikayı keşfetmişse sizin de keşfetmenize ne gerek var zaten? Rakiplerinizin etiketlerini görerek çok şey öğrenebilirsiniz ... ve hatta birkaç izlenme de kapabilirsiniz. 

Etiketlerinizin anahtar kelime araştırmalarından veya Pro kullanarak trend videolardan (yukarıda açıklandığı gibi) veya belirli videolardan etiket çekip çekmediğini basic kullanarak, bunları rekabetiniz için taslak olarak kullanabilirsiniz.

"Taslak" ile ne demek istiyoruz? Tabiri caizse, YouTube'da taslak oluşturma, harekete geçmek için videonuzda trend ve rakip anahtar kelimeler kullanıyor. Kullanıcılar sürekli olarak YouTube'da videoları arama yaparak, Google veya doğrudan YouTube üzerinden arıyor. İçeriğinizuygunsa, kullanıcılar neden izlemesin ki?

Önemli olan üstverilerinizi rastgele trend etiketleriyle doldurmanız konusunda teşvik etmediğimizi belirtmek. Aslında teşviğimiz bunun tam tersi.Sadece videonuz için anlamlı olan etiketleri eklemelisiniz.

Did this answer your question?